top of page

Artykuły BHP są potrzebne w każdej firmie


Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, zgodnie z pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo na stanowisku pracy, a tym samym działać zgodnie z przepisami BHP i ich wytycznymi. Omijanie ich grozi nie tylko wysokimi karami, ale przede wszystkim brakiem właściwych procedur, które mają chronić pracownika przed zagrożeniami wynikającymi z wykonywanych obowiązków zawodowych. W każdej firmie wymagane są więc artykuły BHP, które będą ściśle dopasowane do specyfiki działalności i poszczególnych stanowisk pracy.

W myśl art.237 k.p. obowiązek dostarczenia odzieży roboczej i ochronnej pracownikom spoczywa na pracodawcy. Pracodawca co najmniej raz w roku musi dostarczyć ją pracownikowi nieodpłatnie, a także dbać o jej stan. Ewentualne wymiany odzieży mogą być wykonywane także w ciągu roku, jeśli ta straciła swoje właściwości.

Jak wybrać właściwe artykuły BHP

Podejmując się wyposażenia stanowisk pracy we właściwe akcesoria BHP trzeba wpierw określić specyfikę pracy na nich wykonywaną. Tym samym może się okazać, że jednym przedsiębiorstwie będzie konieczność wybrania różnego rodzaju odzieży ochronnej i ubrań roboczych. Warto zaznaczyć podstawową różnicę pomiędzy obiema wymienionymi – odzież ochronna BHP jest dedykowana stanowiskom, na których zachodzi ryzyko trwałego uszkodzenia ciała ze względu na używane środki drażniące, natomiast odzież robocza BHP ma chronić ciało i odzież własną pracownika przed zabrudzeniami. Co więcej, odzież robocza może być traktowana także jako element wyróżniający daną firmę, co często jest wykorzystywane w sklepach.

Hurtownia BHP – miejsce twoich zakupów

Profesjonalna hurtownia BHP będzie przygotowana na indywidualne realizowanie zamówień, a także wspomoże Cię radą. Specjaliści pomagający w doborze najlepszych artykułów bhp nie rzadko mają do czynienia z pytaniami klientów. Muszą więc posiadać fachową wiedzę, co zdecydowanie wyeliminuje pewien margines błędu podczas zakupów. To szczególnie ważne podczas zakupów środków ochrony indywidualnej, jak również sprzętu i narzędzi.

W zależności od profilu prowadzonej działalności artykuły BHP mogą zawierać się w podstawowym wymiarze – a więc będą konieczne tablice informacyjne i ostrzegawcze oraz ubrania robocze – lub będą wymagały zastosowania specjalistycznych środków, do których należą np. środki ochrony osobistej, elementy ochraniające poszczególne części ciała czy specjalistyczna odzież ochronna dostosowana do konkretnych zawodów/grup fachowców.

Mając na uwadze konieczność zaopatrzenia pracowników w stosowne akcesoria i zagwarantowanie odpowiedniej ochrony należy zadbać, by wybierane rzeczy były zgodne z obowiązującymi normami. Między innymi dlatego jedynym słusznym miejscem tego rodzaju zakupów będzie hurtowania bhp, która oprócz różnorodnego asortymentu – począwszy od podstawowego, na specjalistycznym i branżowym skończywszy – gwarantuje, że wszystkie kupowane produkty posiadają wymagane certyfikaty.

Artykuł sponsorowany - avacore.pl

120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page